12 februāris

Izlase kvalifikāciju sāks bez Eirolīgas večiem

Izlase kvalifikāciju sāks bez Eirolīgas večiem

Latvijas basketbola izlases ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs šodien nosaucis 15 spēlētājus, kuri sāks "EuroBasket 2021" kvalifikācijas turnīru. Sastāvā nav NBA un Eirolīgas spēlētāju.

Latvijas izlases sastāvs:  Latvijas izlases sastāvā nav neviens eirolīgas spēlētājs. Štālbergs skaidro, ka sākotnēji ir cerēts uz palīdzību, tomēr beigās klubi nav gatavi laist spēlētājus.  Tāpat jāņem vērā, ka Jānim Timmam, Dairim Bertānam un Jānim Strēlniekam bijušas dažādas veselības problēmas.

Arī citiem spēlētājiem ir lielas problēmas. Savainojuma dēļ šoreiz valstsvienībai nevarēs palīdzēt Kaspars Bērziņš, ģimenes apstākļu dēļ – Rolands Freimanis. Klubu iebildumu dēļ nebūs divu “itāļu”. Andreja Gražuļa komandai A2 līgas turnīrā nav pārtraukuma, un jāaizvada svarīgas cīņas. Savukārt Varēzes komanda, kurā spēlē Ingus Jakovičs, izlašu pauzi vēlas izmantot pēc sava plāna, un kluba vadība informējusi, ka neatbrīvo Jakoviču. Tas neatbilst FIBA noteikumiem un par šo situāciju esmu oficiāli informējis Itālijas Basketbola federāciju. Skatīsimies, kā situācija attīstīsies. Savukārt Kaspara Vecvagara un Kristapa Dārgā neuzaicināšana ir treneru kolektīva lēmums. Variākiem sastāvā tikušiem spēlētājiem arī ir traumas , piemēram, Žanim Peineram pirmdien paredzēta veselības pārbaude. Pēdējā laikā trenējoties viņš jūt savainojuma sekas, līdzdalība spēlēs būs atkarīga no ārsta slēdziena.

 

Līdz ar to kodolu veidos Latvijas- Igaunijas līgas spēlētāji -  tādi ir pat septiņi- Aigars Šķēle, Mārcis Vītols, Rinalds Sirsniņš, Jānis Blūms, Artūrs Kurucs, Māris Gulbis un Klāvs Čavars. Komandu papildina astoņi leģionāri no Spānijas, Krievijas, Serbijas, Francijas, Polijas, Rumānijas un Melnkalnes..

Sarakstā ir četri spēlētāji no “EuroBasket 2017” finālturnīra: Jānis Blūms, Aigars Šķēle, Žanis Peiners un Mārtiņš Meiers.


×

Tev ir tikai 10 sekundes,
lai nospiestu