19 marts 2020

NBA varētu sākt sezonas decembrī, par to domājuši jau pirms vīrusa

NBA varētu sākt sezonas decembrī, par to domājuši jau pirms vīrusa

Pasaulē spēcīgākā basketbola līga NBA šobrīd ir apturēta dēļ korona vīrusa, tomēr līga strādā, lai atgrieztos pēc iespējas atrāk un kļūtu labāka. NBA komisārs Adams Silvers izteicies, ka līga varētu mainīt formātu - finālus aizvadīt augustā, bet jaunā sezona sāktos decembrī.

NBA komisārs norādīja, ka regulārās sezonas atsākšanas sakarā tiek domāts par trim kritērijiem – kad varētu atsākt spēles pilnās arēnās, kad būtu iespējams spēlēt pie tukšām tribīnēm, kā arī tiek apsvērta doma par daļas NBA spēlētāju iesaistīšanu kādā basketbola pasākumā.

„Mēs ņemam vērā iespaidu, kādu sporta neesamība atstāj uz cilvēkiem,” sacīja Silvers. „Tāpēc mēs apspriežam, vai būtu iespējams radīt situāciju, kurā spēlētāju grupa būtu gatava sacensties savā starpā – vai nu tas būtu kādā milzīgā labdarības pasākumā vai vienkārši kopējā labuma dēļ. Piemēram, ja mums būtu iespējas nošķirt spēlētāju grupu un tehniskos darbiniekus, pārliecināties, ka viņiem nav vīrusa, ieviest viņiem noteiktu protokolu, iespējams, ka varas iestādes mums ļautu aizvadīt spēles. Jo cilvēki ir iesprūduši savās mājās, viņiem vajag izklaidi un kaut ko, kas novērš domas.”

Ja NBA sezona atsāksies vasaras sākumā, regulārās sezonas izspēle un izslēgšanas spēles arī sasteigtā grafikā prasīs vēl vismaz divus mēnešus, kas nozīmētu ļoti mazu iespēju NBA basketbolistu dalībai olimpiskajās spēlēs Tokijā (kuru notikšana paredzētajā laikā arī ir uz jautājuma zīmes), kā arī radītu jautājumus par nākamās sezonas sākumu.

 

Silvers atklāja, ka daži NBA klubu vadītāji jau pirms pandēmijas bijuši pozitīvi noskaņoti par līgas grafika pārmaiņām, proti, pāriet no formāta oktobris-jūnijs uz decembris-augusts, un krīzes radītie apstākļi varētu būt parocīgs brīdis, kad šo formāta maiņu ieviest ilgtermiņā.

„Tas ir iespējams,” atzina Silvers. „Šīs lietas mēs pārrunājam savā starpā un ar televīzijas cilvēkiem. Jāatzīst, ka televīzijas sakarā mūsdienas daudz kas ir mainījies, salīdzinot ar laiku, kad es ienācu līgā. Labākais TV raidlaiks nozīmē kaut ko citu nekā iepriekš, jo cilvēki tagad savus televizorus būtībā nēsā līdzi kabatā. Tāpēc arī uz vasaru jāskatās citādi nekā iepriekš, un tāpēc, neskatoties uz pašreizējo krīzi, formāta maiņa ir lieta, ko mēs izvērtējam jau apmēram gadu.”

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ NBA apsver formāta maiņu ir konkurence ar amerikāņu futbolu – NFL sezona tradicionāli risinās no septembra līdz februārim. Pāriešana uz decembris-augusts formātu NBA ļautu no šīs konkurences izvairīties. Tas gan atstātu lielu iespaidu uz starptautisko basketbolu, kura sezona līdz šim bijusi nosacīti piesaistīta NBA, proti, risinājusies līdzīgos laikos, tāpat tas atstātu krietnu iespaidu uz FIBA ieplānotajiem turnīriem. Šeit gan jāatgādina, ka NBA nav pakļauta FIBA un var rīkoties pēc saviem ieskatiem.

 

×

Tev ir tikai 10 sekundes,
lai nospiestu