13 novembris 2019

WNBA superzvaigzne ienīst latviešu treneri, nosauc viņu par ānusu

WNBA superzvaigzne ienīst latviešu treneri, nosauc viņu par ānusu

ASV basketbola superzvaigznes Diāna Taurasi un Stjū Bērda, ASV podkāstā atklājušas detaļas, no laikiem kad spēleja pie Armanda Krauliņa un Aināra Zvirgzdiņa.

Bērda neslēpj, ka par spēlēšanu ASV saņēmusi vien 45 000 ASV dolāru, kamēr par pussezonu Maskavas "Dinamo" rindās – aptuveni 200 000 dolāru. Viņas debijas sezonā Krievijas klubā galvenā trenera amatā strādāja kādreizējais Latvijas sieviešu un vīriešu valstsvienību galvenais treneris Armands Krauliņš, kura balss ir dzirdama arī raidījuma ierakstā. Bērda atklāja, ka pieredze Krievijā bijusi briesmīga, jo galvenais treneris neesot mācējis neviena vārda angļu valodā, tāpēc viņai uz katra soļa (arī treniņos) bijis tulks. Savukārt brīvais laiks ticis pavadīts teju tikai vienatnē savā dzīvoklī, sarakstoties ar draugiem ASV un nereti viņus pamodinot.

Krauliņš bija “Dynamo” galvenais treneris dažus mēnešus, bet 2005. gada vasarā viņš klubu pameta. Viņa vietā vēlāk pie vienības stūres stājās Zvirgzdiņš.

Ilgadējā ASV izlases līdera Taurasi nevarēja nekritizēt Zvirgzdiņu: “Tā bija katastrofa!” uzskata Taurasi. "Treneri vienkārši saucu par “ānusu”, jo viņa vārds bija Ainārs vai kaut kas tamlīdzīgs,” smejoties komentēja Taurasi, kura meklēja vārdu lingvistiskās līdzības. “Mēs viņu tā saucām katru dienu, bet viņš visu laiku kliedza, ka esam briesmīgas spēlētājas.” “Likās, ka viņš ir itālis, bet patiesībā – latvietis,” komentēja Bērda. “Kad sezona beidzās, teicu pie sevis – vairs nekad nespēlēšu Krievijā.” Tas gan nepiepildījās, jo Bērda pēc tam ilgus gadus vēl spēlēja Krievijā – Maskavas reģiona “Spartak” vienībā no 2006. līdz 2011. gadam, kā arī pēc tam līdz 2014. gadam Jekaterinburgas UGMK klubā.

Taurasi var lepoties ar četriem olimpiskajiem zeltiem, trim pasaules čempionātu zeltiem un trim WNBA čempiontituliem, viņa divreiz kļuvusi arī par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju, bet vienu reizi atzīta arī par WNBA regulārās sezonas vērtīgāko spēlētāju.

Savukārt Bērda ir četrkārtēja olimpiskā un pasaules čempione un trīskārtēja WNBA čempionāta uzvarētāja.


×

Tev ir tikai 10 sekundes,
lai nospiestu