24 oktobris 2019

Briedis nevarēs cīnīties par titulu

Briedis nevarēs cīnīties par titulu

Lai gan iepriekš Pasaules boksa padomes (WBC) prezidents bija solījis, ka pirmā smagā svara kategorijas pasaules čempiona tituls tiks izcīnīts Maira Brieža un Juniera Dortikosa Supersērijas finālā, WBC kongresā apstiprināts, ka par titulu cīnīsies Ilunga Makabu un Brieža iepriekšējais pretinieks Kšištofs Glovackis.

WBC tituls iepriekš piederēja Mairim Briedim, bet vēlāk nonāca Oleksandra Usika īpašumā. Usiks no titula atteicās šī gada maijā, un bija paredzēts, ka pasaules čempiona josta tiks likta galdā 15. jūnijā Rīgā Brieža un Glovacka cīņā. WBC, WBO un Supersērija tomēr neprata vienoties par to, kādā veidā tas notiks, un WBC tituls Rīgā netika izcīnīts, paliekot vakants. WBC prezidents Maurisio Suleimans pēc tam ASV boksa medijiem apliecināja, ka šis tituls tiks iekļauts Supersērijas finālā, attiecīgi Briedim būs iespēja to izcīnīt vēlreiz, taču tas bija mutisks solījums, un diemžēl neko nenozīmē.

 

WBC tituls gandrīz pusgadu pēc tam, kad Usiks no tā atteicās, joprojām ir vakants, un Supersērija vēl joprojām nav nozīmējusi laiku un vietu Brieža nākamajai cīņai. Šobrīd kļuvis praktiski skaidrs, ka iepriekš apsvērtā iespēja par fināla rīkošanu 14. decembrī vairs nav reāla (palikuši mazāk nekā divi mēneši), un WBC pacietība ir iztecējusi.

Briedis joprojām saglabā WBC dimanta čempiona titulu, kas nozīmē, ka viņš neatkarīgi no Supersērijas fināla iznākuma varēs pieteikt savas pretenzijas uz WBC pasaules čempiona titulu. Briedis šobrīd ir WBO čempions un Supersērijas finālā pret Dortikosu cīnīsies arī par IBF jostu.

Supersērijas fināla datums joprojām nav nozīmēts, jo Supersērijas vadība gaida akceptu no WBO, kuras Apelāciju komisija turpina izskatīt Glovacka protestu par Rīgā notikušo pusfinālu. Briedis tajā uzvarēja, taču poļu boksera puse iebilda par acīmredzamajām ringa tiesneša kļūdām, pieprasot cīņas iznākuma atcelšanu. Sākotnējais protests tika daļēji apmierināts – WBO cīņas iznākumu neatcēla, bet nozīmēja Glovacki kā titula obligāto pretendentu, kuram būs tiesības 120 dienu laikā pēc Supersērijas fināla izaicināt uzvarētāju – Briedi vai Dortikosu – uz titulcīņu. Taču Glovacka promouters ar to neapmierinājās un iesniedza apelāciju, kas joprojām tiek izskatīta.

Līdz ar WBC lēmumu var spekulēt, ka vēl vairāk pieaugusi iespēja par Brieža un Glovacka revanša cīņu, ko ļoti vēlas poļu bokseris un par ko principiālus iebildumus vismaz vasarā neizteica arī Briedis. Abiem jau pastāvēja iespēja satikties pa WBO jostas "ceļu", tagad gluži reāla arī ir satikšanās WBC jostas "ceļā". Ņemot vērā 15. jūnija cīņas skandalozo raksturu (papildus tiesneša kļūdām Briedis vēlāk pārmeta polim sitienu pa pakausi, bet Glovackis bija sašutis par Brieža sitienu ar elkoni), "Briedis-Glovackis, otrā sērija" varētu pretendēt uz lielu ažiotāžu.

 
 

×

Tev ir tikai 10 sekundes,
lai nospiestu