27 jūnijs 2019

Taisons aizstāv Briedi

Taisons aizstāv Briedi

Iespējams, Pasaules slavenākais bokseris Maikls Taisons komentējis skandalzo Maira Brieža un Kšištofa Glovacka cīņu. Boksa leģenda atzīst, ka uz Glovacka sitienu pa pakausi būtu atbildējis tieši tāpat kā latviešu bokseris.

Taisons šobrīd atrodas Polijā dažādu biznesa un komerciālu iemeslu dēļ. Bokseris sniedz vairākas intervijas. Intervijā Polijas sabiedriskajam kanālam TVP viņš pievērsa uzmanību arī pavisam nesen Rīgā notikušajai cīņai. Poļu žurnālists viņam vaicāja, vai viņš redzējis šo cīņu un vai viņam ir viedoklis par tur notikušo, uz ko Dzelzs Maiks atbildēja pozitīvi. “Redzēju to cīņu. Glovackis pirmais iesita Briedim pa pakausi, bet viņš atbildēja ar sitienu ar elkoni. Es būtu darījis tieši tāpat. Abi pārkāpa noteikumus,” teica Taisons.

Taisons nenoraidīja žurnālista teikto, ka sitiens pa pakausi ir krietni biežāk redzēts pārkāpums nekā sitiens ar elkoni, taču tāpat aizstāvēja Brieža rīcību: “Glovackim nevajadzēja izdarīt sitienu pa pakausi, viņš labi zināja, ka tā ir slikta rīcība. Vēlreiz saku, ka es būtu atbildējis tieši tāpat. Un pēc tam es būtu akceptējis sodu par to.”

 52 gadus vecais Taisons ir cilvēks, kurš patiešām var runāt par skandaloziem pārkāpumiem boksā, jo tieši viņam pieder, iespējams, visslavenākais noteikumu pārkāpums boksa ringā – 1997. gadā revanšā pret Evanderu Holifīldu viņš trešajā raundā divreiz iekoda savam pretiniekam ausī. Par pirmo kodienu viņš saņēma divus soda punktus, bet otrais kodiens izrādījās tik spēcīgs, ka atstāja Holifīldu bez daļas no auss. Taisons vēlāk sacīja, ka tā bijusi viņa reakcija par to, ka Holifīlds izdarījis sitienus ar galvu, nesaņemot sodu par to, taču Taisons akceptēja sev piešķirto sodu, tiekot diskvalificēts, turklāt pāris dienas vēlāk publiski atvainojās Holifīldam, izsakot cerību, ka netiks diskvalificēts uz mūžu, kas arī nenotika.


×

Tev ir tikai 10 sekundes,
lai nospiestu