14 janvāris

"Barcelona" atlaiž titulētu treneri

"Barcelona" atlaiž titulētu treneri

Spānijas futbola klubs "FC Barcelona" pēc neveiksmes Spānijas Superkausa turnīrā atlaidis galveno treneri Ernesto Velvardi, kurš divreiz pēc kārtas triumfēja Spānijas čempionātā. Par Valverdes aizstājēju kļūs Kike Setjēns, ar kuru šodien parakstīts divarpus gadu līgums.

Velvarde amatā stājās 2017. gada pavasarī un kopā ar komandu spēja izcinīt divus Spānijas līgas titulus, kā arī vienu Spānijas kausu, zaudējot arī reizi finālā. Čempionu līgā gan komanda cieta divus pazemojošus gadus. Zaudējot pārsvaru gan pret "Roma", gan "Liverpool" savās mājās. Valverdes lēmumi un spēles stils svarīgos mačos bieži izpelnījies līdzjutēju kritiku. Tāpat nelīdzēja arī šķietama nestabilitāte - piecās spēlēs "Barcelona" izcīnījusi tikai vienu uzvaru (4:1 pār "Alaves") un trīs spēlēs otrajā puslaikā izlaida vadību – 2:2 pret "Real Sociedad" un "Espanyol" un 2:3 Superkausa pusfinālā pret Madrides "Atletico", divus vārtus ielaižot pēdējās desmit minūtēs.

Velvardes aizstājējs būs 61 gadu vecais Setjēns, kurš iepriekš strādāja Seviljas "Real Betis", bet nav vadījis grandus. Viņš izcēlies ar uzbrūkošu futbolu, taču arī trauslu aizsardzību izcīnot sesto un desmito vietu un pagājušajā maijā nolemjot jau pēc diviem pavadītiem gadiem pamest klubu. Pirms Seviljas Setjēns trenēja "Las Palmas", bet karjeras sākumā ir vadījis arī Ekvatoriālās Gvinejas izlasi. Ja Valverde spēlētāja karjeras laikā pārstāvēja arī "Barcelona", tad Setjēns no grandiem ir spēlējis Madrides "Atletico".

"Barcelona" ir netipiski atlaist trenerus. Pēdējo reizi tas noticis vien 2003. gadā, kad atlaists Luiss Van Gāls, visi viņa pēcteči aizgājuši vien pēc līgumu termiņu beigām


×

Tev ir tikai 10 sekundes,
lai nospiestu