5 februāris

Lielas eirokausu ambīcijas? Latvijas čempione iegūst treneri ar bagātīgu pieredzi

Lielas eirokausu ambīcijas? Latvijas čempione iegūst treneri ar bagātīgu pieredzi

Latvijas futbola virslīgas čempione "Riga", kura pagājušajā sezonā gandrīz iekļuva UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā, nomainījusi galveno treneri. Komandu tagad trenēs Oļegs Kononovs, kurš pirms tam trenērjis Maskavas "Spartak".

Ziņas par "Riga" un Kononova iespējamo sadarbību parādījās jau iepriekš, taču klubs tās nekomentēja. Tagad  komandas prezidents Romans Lajuks apstiprinājis Sport24.ru, ka ar Kononovu parakstīts līgums. "Tas notika pirms pusstundas. Līguma termiņu nosaukt nevaru - tā ir konfidenciāla informācija," norādījis Lajuks.

Kā ziņo Krievijas mediji, speciālists saņemšot 300 tūkstošus eiro sezonā, lai gan šis cipars priekš Latvijas ir astronomisks, tas tāpat ir četras reizes mazāks atalgojums kā strādājot Maskavas "Spartak"

Kononovam ir liela pieredze strādājot ārzemēs. Iepriekš viņš vadījis Maskavas "Spartak", tomer sezona bija nepārāk veiksmīga - Pēc neiekļūšas Eiropas līgā un četriem zaudējumiem pēc kārtas, speciālists tika atlaists.

Iepriekš izskanēja runas, ka Kononovs varētu kļūt par Brestas "Dinamo" treneri Baltkrievijā, taču tā nenotika.

Pirms tam Kononovs trenēja Tulas "Arsenal", bet 2015. gadā ar "Krasnodar" izcīnīja Krievijas bronzu. Trenera karjeru Kononovs sāka ārzemēs, kā galvenais treneris vadot Ukrainas klubus "Karpaty" un "Sevastopol".

"Riga" ir pēdējo divu gadu Latvijas čempione un ar galveno treneru maiņām izceļas regulāri. 2018. gadā, pārņēmis komandu sezonas vidū, to līdz titulam aizveda ukraiņu speciālists Viktors Skripņiks, bet pērn pie titula komanda tika vietējā speciālista Mihaila Koņeva vadībā. Koņevs regulāri bijis aizvietotājs pēc treneru atlaišanām, taču iepriekšējo sezonu vadīja komandu kopš aprīļa. Šāda speciāllista piesaiste liecina, ka komandai ir ambīcijas šosezon turpināt progresēt un iekļūt  vismaz UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā.

 
 

×

Tev ir tikai 10 sekundes,
lai nospiestu