20 novembris 2019

Morinju atrod jaunu komandu

Morinju atrod jaunu komandu

Viens no Pasaulē titulētākajiem futobla treneriem Žuzē Morinju, atradis jaunu komandu. Portugāļu speciālists kļuvis par Totenhemas "Hotspurs" galveno treneri, aizstājot Maurisio Početino, kurš komandu aizveda līdz Čempionu līgas finālam.

56 gadus vecais Mourinju savā iepriekšējā darba vietā "United" strādāja no 2015./16. gada sezonas, komandu aizvedot līdz UEFA Eiropas līgas trofejai 2018. gadā, no darba atvadoties 2018. gada beigās. Kopumā savā trenera karjerā portugālis sekmīgi strādājis ar tādiem klubiem kā "Porto", Milānas "Inter", Madrides "Real", kā arī Londonas "Chelsea", ko Mourinju vadīja divreiz, ar to izcīnot trīs Anglijas čempionu trofejas. Tāpat Mourinju dosjē ir divi Itālijas "Serie A" čempiontituli, kā arī pa vienai UEFA Čempionu līgas un Spānijas "La Liga" trofejai.

Pirms kļūšanas par "Spurs" treneri Morinju ilgi bija bez darba, noraidot labi atalgotus darba piedāvājumus Ķīnā, Spānijā un dzimtenē Portugālē. Mourinju pievienošanos "Hotspurs" pamato šādi: "Mani aizrauj iespēja strādāt ar tik augstvērtīga līmeņa komandas sastāvu un akadēmijas spēlētājiem."

Savukārt "Hotspur" kluba priekšsēdētājs Daniels Levijs izteicies, ka "komanda līdz ar Mourinju pievienošanos savā rīcībā ieguvusi vienu no labākajiem futbola treneriem un taktiķiem pasaulē".

Līdz ar Morinju pievienošanos "Spurs" šķirusies no ilgadējā trenera Početino, kas komandu uzveda nebijušos augstumos. "Vājie rezultāti vietējā līgā pagājušās sezonas beigās un šīs sezonas sākumā ir likuši ļoti vilties,” paziņojumā citēts Levijs.

47 gadus vecais Početino jau iepriekš, kad viņa amats „Tottenham” klubā vēl nebija briesmās, tika apspriests Mančestras „United” vadīšanas sakarā. Viņš savā trenera karjerā, pirms pievienošanās Totenhemas treneru štābam 2014. gadā, iepriekš strādājis arī ar „Southampton” un „Espanyol”.

„Tottenham” šobrīd ieņem tikai 14. vietu Anglijas Premjerlīgā un no Čempionu līgas zonas atpaliek par 11 punktiem.

 
 

×

Tev ir tikai 10 sekundes,
lai nospiestu