27 augusts 2019

Ostapenko centīsies neizgāzties Ņujorkā

Latvijas otrā tenisite Aļona Ostapenko (WTA 77.) šovakar ap 18:00 uzsāks "Us Open" turnīru. Pretiniekos Aleksandru Kruniču (WTA 97.). Tieši pirms gada Ņujorkā Ostpaneko guva savu pēdējo "Grand slam " uzvaru, un šovakar lūkos to atkārtot.

Ostapenko pēdējos divos gados Ņujorkā sasniedza 3. kārtu, taču sev nepatīkamos apstākļos (lēni korti, liels karstums un mitrs gaiss) nav bijusi spējīga spēlēt dominējošu tenisu. Viņa četras no karjeras piecām "US Open" uzvarām guvusi trīs setu mačos, bet vienīgā uzvara divu setu cīņā ir 6:4, 6:4 pret Soranu Kirsteju aizpagājušajā sezonā.

Pērn 2. kārtā pret Teilori Taunsendu gūtā uzvara Aļonai arvien ir pēdējais panākums "Grand Slam" turnīros, jo viņa šogad 1. kārtā zaudēja pirmajos trīs "major" turnīros. Tāds pats rezultāts arī Ņujorkā nozīmētu karjeras otro tukšo "Grand Slam" sezonu. Pirmā viņai bija 2016. gadā.

Ostapenko šodien tiksies ar tenisisti, kura arī iepriekšējās divās sezonās "US Open" sasniedza 3. kārtu. Ostapenko ar Kruniču arī vienīgo iepriekšējo reizi tikās uz "hard" seguma ASV notikušā turnīrā, kad serbietei 2017. gada 15. augustā ar rezultātu 4:6, 2:6 zaudēja Sinsinati. Galvenā līdzība ar to maču un šodien gaidāmo cīņu ir Ostapenko nepatīkamais karstais laiks ar lielu gaisu mitrumu. Ostapenko toreiz 30 grādu karstumā nolūza pēc cerīga sākuma, kad bija priekšā ar 3:0.

Sinsinati ir ātrāks segums nekā "US Open", taču pat tas viņai toreiz nepalīdzēja pret izveicīgo Kruniču, kurai nav ļoti spēcīgu sitienu, toties ir liels ātrums, to produktīvi izmantojot aizsardzībā. Kruniča Ostapenko noskaņojumu gandēja arī ar Latvijas sportistei nepatīkamajām iegrieztajām bumbiņām. Tādas grūtības viņai gaidāmas arī šodienas mačā.

Šogad ir retas tādas reizes, kad Ostapenko ir vairāk uzvaru nekā pretiniecei. Šodien ir tāds gadījums – Ostapenko šosezon ir 13-22 bilance, bet Kruničai 4-11.