6 janvāris

Zināms, cik saņem Latvijas futbola izlases treneris

Zināms, cik saņem Latvijas futbola izlases treneris

Latvijas futbola federācija (LFF) vēlas pārtraukt sadarbību ar Latvijas fubola izlases galveno treneri Slavišu Stojanoviču, jo tas, jaunās vadības uztverē ir kļuvis pārāk dārgs.

Slovēnis pie izlases stūres stājās tikai pagājušā gada martā un mēnešalgā 2019.gadā ik mēnesi saņēmis 11'000 eiro, turklāt viņam tiek apmaksāti dzīvošanas izdevumi esot Latvijā. Šogad treneris ik mēnesi saņems 14'000, ja līgums netiks izbeigts.

Tomēr līgumu lauzt nav tik vienkārši, jo tādā gadījumā trenerim tiktu izmaksāta 150 000 eiro liela kompensācija, kuru finansiālās grūtībās nonākusī organizācija šobrīd nevarētu atļauties izmaksāt.

Ņemot vērā futbolistu un viņu pārstāvētos klubus, spēlētāji ne ar ko īpašu neizceļas, tāpēc rodas šaubas vai izlasē ir vajadzīgs tik augsta kalibra speciālists," norādīja LFF valdes loceklis Artūrs Zakreševskis. "Stojanovičs ir kvalificēts treneris, bet ar šā brīža spēlētājiem mums mērķtiecīgi tērēt tik lielas naudas summas nav nepieciešams."

"Slaviša saņem lielāko algu, kādu jebkad trenerim esam maksājuši. Ņemot vērā mūsu finansiālo situāciju, piesaistīt vietējo speciālistu būtu lētāk, bet mēs to darītu ne tikai taupības nolūkos, tā šiem treneriem būtu arī lieliska iespēja iegūt pieredzi.

Neraugoties uz Latvijas izlases vājo sniegumu aizvadītāja 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā, Stojanovičam ir arī izdevies paveikt vairākas pozitīvas lietas. Viņš izveidoja iekšējos kārtības noteikumus, kas paredz to, kā spēlētājiem būtu jāuzvedas publiskās vietās un sarunās ar medijiem, tāpat tajos atrunāti ģērbšanās noteikumi un citas būtiskas lietas. Speciālista vadībā sastāvs kļuva arī nedaudz "svaigāks" - aizvadītajā ciklā debiju izlasē piedzīvoja Antonijs Černomordijs, Aleksejs Grjaznovs, Mārtiņš Ķigurs, Ēriks Punculs, Daniels Ontužāns, Boriss Bogdaškins un Armands Pētersons.

Tāpat Stojanovičam izdevās pārtraukt neveiksmju sēriju, ar 1:0 uzvarot Austriju, Latvijas izlasei izcīnot pirmo panākumu pēdējās 17 spēlēs.


×

Tev ir tikai 10 sekundes,
lai nospiestu