9 decembris 2019

"Dinamo" sezonas pirmā spēle pret "Metallurg"

KHL klubs Rīgas "Dinamo" šodien aizvadīs izbraukuma maču pret Magņitogorskas "Metallurg" .Spēles sākums pulksten 16:00 pēc Latvijas laika un tiešraide ''Go3 jeb "Tvplay" sports" platformā.

"Dinamo" šobrīd atkal nonācis zaudējumu sērijā - piedzīvoti trīs zaudējumi pēc kārtas.  Cerības uz gaišāku nākotni viesa pēdējā trešdaļa iepriekšējā spēlē Jekaterinburgā pret "Avtomobilist'' (4:5). Pēc divām trešdaļām ''Dinamo'' atradās iedzinējos ar 0:3, taču trešajā periodā parādīja raksturu un pamanījās gūt pat četrus vārtus. Tā bija tikai piektā spēle no 36 aizvadītajām šosezon, kurā rīdzinieki vispār spējuši pretinieku vārtos iemest četras ripas, bet vienā periodā ''Dinamo'' to vēl nebija izdevies paveikt.

Viennozīmīgi sezonas labāko spēli aizvadīja aizsargs Bens Māršals, kurš piedalījās visos četros vārtu guvumos un sakrāja 1+3. Amerikānis guva vien savus pirmos vārtus sezonā un Jekaterinburgā beidzot parādīja, kāpēc tieši viņš vasarā tika piesaistīts uz Metjū Majones atstāto aizsarga-punktu vācēja vakanci. Atliek tikai cerēt, ka gūtā pārliecība Māršalam rokas atraisīs arī turpmāk.

Savā debijas mačā ''Dinamo'' kreklā ar lielāko spēles laiku komandā izcēlās Latvijas izlases aizsargs Artūrs Kulda, kurš uz ledus bija 28 minūtes un astoņas sekundes, kā arī nopelnīja punktu par rezultatīvu piespēli Laura Dārziņa vārtu guvumā, kurš sākotnēji tika ieskaitīts Ņikitam Setdikovam. Dārziņš, kurš ar 26 (8+18) punktiem ir 11. rezultatīvākais KHL, iepriekšējā mačā izcēlās arī ar divām rezultatīvām piespēlēm.

"Dinamo" ar šodienas pretinieku vēl nav ticies. "Metallurg" ierasti bijis KHL grands, bet šosezonu buksē.  Sezonas gaitā bagātajai Magņitogorskas komandai, kas starpsezonā piesaistīja sevi KHL jau ļoti labi apliecinājušos kanādiešu uzbrucējus Brendonu Kozunu un Eriku O`Delu, gājis kā pa kalniem, un arī pašreiz ieņemtā astotā vieta Austrumos ir ļoti nestabila - punkta attālumā ir arī desmitā pozīcija.

Kā ierasts, ''Metallurg'' līderis un rezultatīvākais spēlētājs ir veterāns Sergejs Mozjakins, kurš sakrājis 21 (8+13) punktus. Septīto sezonu pēc kārtas pamtvārtsarga postenis Magņitogorskā ir Vasīlija Košečkina rokās, kurš šosezon 32 spēlēs atvairījis 94,2% pretinieku metienu un ielaidis 1,75 vārtus vidēji spēlē. Salīdzinājumam - ''Dinamo'' pirmā izvēle vārtos Aleksanders Salāks ticis galā ar 91,3% metienu un zaudējis 2,57 vārtus. Ļoti iespējams, ka čeham, kurš iepriekšējos mačos izcēlies ar vairākiem izciliem atvairījumiem, šodien varētu tikt dota atpūta, vārtos sūtot Andreju Makarovu.