7 novembris

Merzļikinu nosūta uz AHL, vietā izsauc citu latvieti

Merzļikinu nosūta uz AHL, vietā izsauc citu latvieti

Kolumbusas "Blue Jackets" spēlējošais Elvis Merzļikins nosūtīts uz AHL, bet pretī uz NHL izsaukts cits jaunais latviešu vārtsargs Matīss Kivlenieks.

"Blue Jackets" šobrīd piedzīvo piecu zaudējumu sēriju un tulīt dosies trīs izbraukuma spēļu sērījā, tapēc treneris vēlas izmantot šo momentu, lai veiktu komandā izmaiņas. Acīmredzot, treneris Džons Tortorella neplāno izmantot Elvi izbraukumā, tapēc, lai vārtsargam būtu spēļu prakse, un motivācija uzlabot sniegumu, nosūtījis to uz fārmklubu.

Merzļikins sezonu galīgi nav iesācis labi. Viņš ir aizvadījis četras spēles, trīs no tām sākot kā pirmais vārtsargs. 25 gadus vecais Merzļikins ir atvairījis 88,2% metienu un ielaidis vidēji 3,91 ripas. Visās četrās spēlēs "Blue Jackets" zaudēja, divreiz piekāpjoties pagarinājumā. Savukārt "Blue Jackets" pamatvārtsargs Jonass Korpisalo 12 spēlēs ir atvairījis 89,2% metienu un ielaidis vidēji 3,14 ripas. Amerikas Hokeja līgā Merzļikins vēl nekad nav spēlējis.

Tikmēr no AHL izsaukts 23 gadus vecais Kivlenieks, kurš AHL spēlē trešo sezonu. Viņš  ir aizvadījis septiņas spēles, atvairot 90,9% metienu un ielaižot vidēji 2,37 ripas. Viņš spēles laiku dala ar 22 gadus veco somu Veini Vehvileinenu, kurš piecos mačos atvairījis 93,2% metienu un ielaidis vidēji 2,02 ripas. Arī iepriekšējā sezonā Kivlenieks vairākkārt tika izsaukts uz Kolumbusas "Blue Jackets", kad spēļu prakses nolūkos uz fārmklubu tika sūtīts jau pieminētais Korpisalo, kurš agrāk bija otrais numurs aiz Sergeja Bobrovska muguras.


×

Tev ir tikai 10 sekundes,
lai nospiestu