17 marts 2020

NHL playoff varētu spēlēt 24 komandas

NHL playoff varētu spēlēt 24 komandas

Pasaulē spēcīgākā hokeja līga NHL šobrīd apturējusi darbību, tomēr centīsies pabeigt sezonu. Tiek ziņots, ka līga sezonas turpinājumam plāno ieviest netipisku plānu - lielus playoff.

Brīdī kad NHL paziņoja par sezonas apturēšanu, līgas komisārs Gerijs Betmens piebilda, ka mērķis ir šīs sezonas beigās pasniegt Stenlija kausu. Šobrīd nav nekādas informācijas par to, kad hokejisti varētu atgriezties uz ledus, situācijai mainoties pa stundām, tādējādi ir grūti izstrādāt tālāko plānu. Taču arvien biežāk tiek spekulēts par jaunu Stenlija kausa izcīņas formātu, kurā piedalīsies 24 komandas iepriekšējo 16 vietā.

"Aplūkojam jebkuru rīcības plānu, kas būtu iespējams. Viss, kas izskanējis plašākā publikā, tiek apspriests. Tas gan nenozīmē, ka šāds plāns piepildīsies," teica Betmens. Vairāku klubu vadības uzskata, ka šis ir vienīgais pieņemamais risinājums.

Regulārā sezona vairs netiktu turpināta, uzreiz ķeroties pie izslēgšanas spēlēm, un 24 komandu formāts nodrošinātu divas svarīgas lietas – sezonu varētu turpināt visas komandas, kas savākušas vismaz 50% no pieejamajiem punktiem, un izslēgšanas spēlēs piedalītos Monreālas "Canadiens" un Čikāgas "Blackhawks", kas var lepoties ar milzīgām fanu bāzēm, un NHL tas garantētu papildus ienākumus saspringtajā brīdī.

Šāds formāts paredzētu, ka katras konferences četras labākās komandas var izlaist pirmo kārtu (Bostonas "Bruins", Tampabejas "Lightning", Vašingtonas "Capitals" un Filadelfijas "Flyers" austrumos, Sentluisas "Blues", Kolorado "Avalanche", Lasvegasas "Golden Knights" un Edmontonas "Oilers" rietumos). Pārējās 16 komandas izspēlētu pirmo kārtu, sēriju aizvadot līdz vienas komandas divām uzvarām.  No latviešu pārstāvētajām komandām šādā formātā pie iespējas tiktu Pitsburgas "Penguins" un Kolumbusas "Blue Jackets", savukārt Bufalo "Sabres" un Otavas "Senators" atrodas pārāk zemu.


×

Tev ir tikai 10 sekundes,
lai nospiestu