21 marts 2020

Oficāli: Pasaules čempionāts šogad nenotiks

Oficāli: Pasaules čempionāts šogad nenotiks

IIHF šodien paziņojusi par to, kas jau bija nojaušamas - oficāli atcelts Pasaules čempionāts hokejā.

„Šī ir ir skarba realitāte, ar ko nākas saskarties starptautiskajam hokejam, taču mums ar to jāsamierinās,” paziņojumā citēts IIHF prezidents Renē Fāzels. „Koronavīruss ir globāla problēma un pieprasa lielus varas iestāžu resursus, lai ar to cīnītos. IIHF jādara viss, lai šo cīņu atbalstītu. Mums jānoliek sports malā un jāatbalsta gan varas iestādes, gan hokeja ģimene.”

Pasaules čempionāta orgkomitejas ģenerālsekretārs Žans Žili norādīja, ka IIHF lēmums tiek akceptēts: „Taču, protams, mums tas ir liels sarūgtinājums. Šī ir īpaša situācija, un tās risināšanai nepieciešami nestandarta lēmumi.”

Elites divīzija vīriešiem bija pēdējais paredzētais turnīrs IIHF kalendārā šosezon, kā arī visplašākais un vērienīgākais, ieskaitot finansiālo pusi. Tas arī bija pēdējais, kurš vēl nebija atcelts pandēmijas dēļ, taču IIHF vadība jau iepriekš nebija slēpusi, ka tā norise ir ļoti apdraudēta. Līdz ar PČ elites divīzijas atcelšanu IIHF hokeja sezonas atlikušajā kalendārā palicis tikai tukšums, nākamie turnīri plānoti augustā, kad plānots izspēlēt OS kvalifikācijas spēles.

Ja citu divīziju turnīros IIHF lielākoties varēja vienkārši pārcelt turnīra norises vietu uz nākamo gadu, PČ elites divīzijā ir cita situācija, jo rīkošanas tiesības šobrīd ir sadalītas jau līdz 2025. gadam. Nākamais pasaules čempionāts paredzēts Latvijā un Baltkrievijā, taču IIHF relīzē norādīts, ka tikusi apspriesta iespēja par rīkošanas tiesību piešķiršanu Šveicei citā gadā. Lēmums šajā ziņā nav pieņemts, IIHF par to spriedīs savā nākamajā kongresā.

Arī IIHF kongress, kas tradicionāli norisinās PČ elites divīzijas izspēles laikā un vietā, ticis pārcelts uz nenoteiktu laiku. IIHF arī norāda, ka visas organizatoriskās un sportiskās problēmas, kas cēlušās un celsies no PČ pārcelšanas, tiks risinātas vēlāk. Hokeja federācija sola drīzumā noteikt veidu, kā līdzjutēji, kuri bija plānojuši apmeklēt PČ Šveicē, varēs saņemt atpakaļ biļešu cenu. PČ orgkomiteja šobrīd aicina gan līdzjutējus, gan visus sadarbības partnerus būt pacietīgiem un gaidīt informāciju.


×

Tev ir tikai 10 sekundes,
lai nospiestu