3 februāris 2020

Rangā samainās abas mūsu tenisa dāmas

Rangā samainās abas mūsu tenisa dāmas

Publicēts jaunākais sieviešu tenisa (WTA) rangs un tas atnesis daudz izmaiņu. Pēc ilgāka partraukuma nomainījusies Latvijas spēcīgākā tensistes titula turētāja.

Jaunākajā rangā Ostapenko atrodās 40.vietā, bet Anastasija Sevastova tikai vienu vietu zemāk - 41. vietā. Pie vainas ir abas, jo Ostapaneko pakāpusies par piecām pozīcijām, bet Sevastova kritusi par astoņām vietām. Līdz ar to, pirmo reizi kopš 2018. gada vasaras, pirmajā vietā atkal ir Aļona Ostapenko.

Sevastovai pirms "Australian Open" bija 268 punktu pārsvars pār Aļonu Ostapenko, kura Melburnā nospēlēja labāk. Ostapenko guva vienu uzvaru, bet Sevastova zaudēja 1. kārtā, nespējot aizstāvēt pirms gada ar astotdaļfinālu nopelnītos 240 punktus. Ostapenko tādējādi atguva Latvijas pirmā numura statusu, kuru zaudēja 2018. gada 8. oktobrī. Sevastova toreiz pakāpās uz 12. vietu (+8), bet Ostapenko noslīdēja uz 18. vietu (-5), pēc 16 mēnešu pārtraukuma neesot Latvijas pirmais numurs.

Ostapenko šobrīd ir tikai 22 punktu pārsvars pār Sevastovu. Nākamās izmaiņas rangā var notikt pēc divām nedēļām. Abas tenisistes šīs nedēļas nogalē – piektdien un sestdien – Latvijas izlases sastāvā spēlēs Federācijas kausa "play off" mačā izbraukumā pret ASV, bet pēc tam abām plānots starts "Premier" sērijas turnīrā Santkpēterburgā.


×

Tev ir tikai 10 sekundes,
lai nospiestu