28 augusts 2019

Sevastovai otrā kārta Ņujorkā

Latvijas labākā tenisite Anastasija Sevastova ( WTA 11) šovakar "US Open" otrās kārtas mačā cīnsies pret 18 gadīgo Igu Švjonteku (WTA 49.). Mača sākums 22:00.

Pagājušā gada pusfināliste Sevastova pirmdien ar 6:3, 6:3 bez lieliem sarežģījumiem pieveica sliktā formā esošo Kanādas tenisisti Džīniju Bušāru (#119), sagādājot viņai 12. zaudējumu pēc kārtas.  Savukārt šī vakara pretiniece Švjonteka "US Open" debijā 51 minūtē ar 6:0, 6:1 graujoši apspēlēja serbieti Ivanu Joroviču (#93). Jaunā poliete nospēlēja ļoti kvalitatīvu maču, trāpot 24 "winners" un pieļaujot tikai septiņas nepiespiestās kļūdas. Iga atspēlēja abas breikbumbas, abas bija ilgā piektajā geimā 2. setā pie rezultāta 3:1.

Švjonteka ir ļoti jauna -pPagājušā gada Vimbldonas junioru turnīra uzvarētāja pieaugušo "Grand Slam" turnīros debitēja šogad Melburnā, kur pārvarēja vienu kārtu. "French Open" viņai izdevās sasniegt 4. kārtu, bet Vimbldonā zaudējums pirmajā cīņā.

Švjontekai ir 2-3 bilance pret Top 20 spēlētājām. Pirmajā uzvarētajā mačā "French Open" pret 16. numuru Vanu viņa bija favorīte, jo ķīnietei māls ir neērts segums, bet otrā uzvara gūta Toronto ar 1:6, 6:3, 6:4 pret Karolīnu Vozņacki (#18). Iga kopš tā laika ar 6:7(4), 4:6 zaudējusi Naomi Osakai (#2) un ar līdzīgu rezultātu 4:6, 6:7(2) piekāpusies Anetei Kontaveitai (#20).

Sevastova septiņas no pēdējām astoņām uzvarām guvusi pret tenisistēm, kuras mača brīdī rangā bija ārpus Top 100. Šajā laikā (kopš Vimbldonas) vienīgā pieveiktā pirmā simtnieka tenisiste ir Anastasija Potapova (#64), kura uzvarēta Jūrmalas pusfinālā ar rezultātu 6:4, 6:2.

Sevastovai šogad ir negatīva 7-12 bilance pret Top 50 tenisistēm, zaudējot pēdējos trīs mačos. Viņa pēdējo uzvaru guva 19. jūnijā Maljorkā ar 6:2, 6:1 pret Ailu Tomļanoviču (#47), bet kopš tā laika zaudējusi Sofijai Keninai (#30), Danielai Kolinsai (#34) un Šuajai Džanai (#35)