7 marts 2018

Pļaviņam/Točam Dohā divas uzvaras un vieta 1/8 finālā

Pļaviņam/Točam Dohā divas uzvaras un vieta 1/8 finālā

Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs nedēļas nogalē Fortlauderdeilā palika soli no ceturtdaļfināla, ierindojoties 9. vietā. Sezonas sakrātie reitinga punkti un vieta pasaules rangā ļāva arī turnīru Dohā stabili būt pamatturnīrā. Pirmajā mačā latviešiem pretī stājās mājinieki Žulio Sēzars un Džefersons Pereira. Šajā turnīrā ierastie pārinieki Džefersons un Čerifs izlēmuši sadalīties, Čerifam spēlējot kopā ar Ahmedu Tidžanu.

Jau mača ievadā latviešiem izdevās izvirzīties vadībā ar 4:1. Latvijas pludmales volejbolisti spēlēja uz Žulio, Točam tiekot galā ar viņa uzbrukumiem un panākot arī četru punktu pārsvaru. Drīz vien rezultāta starpība pieauga arī līdz sešiem punktiem, latviešiem dominējot laukumā (11:5). Džefersons gausi spēlēja aizsardzībā, bet augumā raženais Žulio pie tīkla nespēja tikt galā pat ar Pļaviņa reizēm neizteiksmīgajiem uzbrukuma sitieniem. Tehniskajā pārtraukumā dueti devās pie rezultāta 13:8.

Pēc pārtraukuma Žulio turpināja kļūdīties kā serves uzņemšanā, tā uzbrukumā, kas īsā laikā lika ņemt pārtraukumu. Latvijas dueta pārsvars bija jau astoņi punkti, Pļaviņam un Točam varot sākt gatavoties otrajam setam. Pēc pārtraukuma Pļaviņš nespēja noslēgt pāris uzbrukumus, rezultāta starpībai sadilstot līdz pieciem punktiem. Džefersons ļoti centās atspēlēt kādu bumbu aizsardzībā, un to arī izdarīja. Tuvojoties spēles galotnei, no lielā pārsvara pāri palika vien trīs punkti, bet tad Točs sekmīgi nospēlēja blokā, ļaujot Latvijas duetam uzvarēt pirmo setu ar 21:16.

Otro setu atkal labāk sāka Latvijas duets, uzreiz izvirzoties vadībā ar 4:0. Katars pludmales volejbolisti atkal nespēja apspēlēt latviešu aizsardzību, bet situāciju nedaudz uzlaboja Žulio spēcīgā serve, ļaujot tikt pie eisa. Tiesa jau nākamajā epizodē viņš noslinkoja un nepaņēma vieglu bumbu aizsardzībā. Līdz tehniskajam pārtraukumam Pļaviņš un Točs atjaunoja piecu punktu pārsvaru (13:8). Seta otrajā pusē servju uzņemšanu sestajā zonā uzņēmās arī Točs, sajūtot spēli arī uzbrukumā. Enerģijas pietika arī cīņai pie tīkla, ar bloku panākot sešu punktu pārsvaru (17:11). Šoreiz seta galotnē nekādas atspēlēšanās nenotika, Pļaviņam un Točam izcīnot pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 2-0 (21:16, 21:14).

Līdz ar to Pļaviņš un Točs garantējuši vietu izslēgšanas spēlēs, bet šodien cīnījās par uzvaru grupā ar Semu Šahteru un Semu Pedlovu no Kanādas, kuri ar 2-1 (21:12, 18:21, 16:14) pārspēja Alvaru Filju un Saimonu no Brazīlijas.

Spēle pret kanādiešiem sākās svārstīgi, te vienam, te otram pārim esot vadībā. Pirmie izrāvienu veica kanādieši, izvirzoties vadībā ar 7:3. Situāciju ar labu servi uzlaboja Točs, piespiežot pretiniekus kļūdīties (5:7). Līdz seta vidum latvieši turpināja pakaļdzīšanos un piespieda pretiniekus kļūdīties. Tas ļāva arī panākt izlīdzinājumu (9:9). Pļaviņam bija jāveic liels darbs uzbrukumā, lai noturētu atgūtās pozīcijas. Pārtraukumā dueti devās pie rezultāta 11:10 Kanādas dueta labā.

Pēc pārtraukuma spēle ritēja punkts punktā, bet tad Kanādas duets atjaunoja divu punktu pārsvaru (15:13). Latvijas duets drīz vien saņēma savu iespēju atspēlēties, bet to nespēja realizēt. Seta galotnē neizšķirtu izdevās panākt, bet minimāls pārsvars vēl bija kanādiešiem. To mainīja Pļaviņš, kurš ar lielisku servi izrāva uzvaru pirmajā setā ar 23:21.

Otrais sets sākās ar kanādiešu kļūdu uzbrukumā un nākamajiem diviem gūtajiem punktiem. Latvieši prata atbildēt ar to pašu, bet Pļaviņš neizmantoja iespēju iegūt divu punktu pārsvaru. Labi pie tīkla darbojās Šahters, bet pēc ar tīkla palīdzību realizētā eisa izvirzīja Kanādas duetu vadībā ar 5:3. Pēc nākamās izspēles jau trīs punktu deficīts, kuru latviešiem vajadzēja atspēlēt. Pļaviņš ar spēli aizsardzībā sadeldēja deficītu, bet Točs ar bloku izlīdzināja rezultātu (7:7). Kanādieši turpināja kļūdīties, uzreiz ļaujot latviešiem arī iegūt divu punktu pārsvaru (9:7).

Paņemtais pārtraukums nelīdzēja, Točam turpinot servju sēriju. Rezultāta starpība pieauga līdz četriem punktiem, bet tehniskajā pārtraukumā dueti devās pie rezultāta 13:8 Latvijas dueta labā. Pēc atpūtas kanādieši uzreiz atspēlēja visu deficītu, atgriežoties spēlē. Kādu laiku dueti punktus guva pārmaiņus, bet tad atkal kanādieši netika galā ar Pļaviņa servi sestajā zonā. Jau nākamajā izspēlē sitiens trosē no pretinieku puses ļāva latviešiem iegūt trīs punktu pārsvaru, kas bija izšķiroši. Kanādiešiem neizdevās atgūties, kas deva Latvijas duetam uzvaru ar rezultātu 2-0 (23:21, 21:17).

Līdz ar to Pļaviņš un Točs uzvarēja grupā un garantēja vietu astotdaļfinālā, kas paredzēts rīt.


×

Tev ir tikai 10 sekundes,
lai nospiestu