8 marts 2018

Samoilovs un Šmēdiņš sasniedz Dohā notiekošā PK posma 1/4 finālu

Agrā spēle pret Itālijas otro duetu

Pirmā seta pirmā puse ritēja punkts punktā. Itālieši ieguva divu punktu pārsvaru (7:5), taču jau drīzumā vadību pārņēma Samoilovs un Šmēdiņš, iegūstot gan viena (10:9), gan divu (13:11), gan trīs (17:14) punktu pārsvaru un nosargājot uzvaru setā - 21:18.

Otrajā setā jau kopš pirmajām izspēlēm iniciatīva piederēja Rangjēri un Kaminati, kuri tika arī pie četru punktu pārsvara (9:5) un stabili turējās dažu punktu vadībā. Samoilovs un Šmēdiņš vairākkārt deficītu sadeldēja līdz minimumam, bet itālieši atjaunoja divu punktu starpību.

Taču pašā galotnē gan Samoilovs un Šmēdiņš, piespiesti pie sienas, atspēlēja divas setbumbas un panāca izlīdzinājumu (20:20). Atspēlējuši vēl vairākas setbumbas, latvieši saspringtā galotnē svinēja uzvaru un iztika bez trešā seta spēlēšanas - 29:27.

1/8 fināls pret amerikāņu milzi

Astotdaļfinālā Samoilovs un Šmēdiņš tikās ar amerikāņiem Raienu Dohertiju un Viljamu Alenu. Mača sākums Latvijas pārim padevās varens - 8:0 un sekoja pretinieku pieprasīts pārtraukums. Pēc tā ASV duets nedaudz savu spēli sakārtoja, pietuvojoties līdz četru punktu deficītam (8:12), un vienu izspēli līdz tehniskajam pārtraukumam savu iespēju pieprasīt pauzi izmantoja Aleksandrs ar Jāni. Seta turpinājumā Dohertijs un Alens gan vēl prata pietuvoties līdz divu punktu deficītam (12:14), taču neko vairāk šajā setā nespēja, kā rezultātā uzvaru setā svinēja Latvijas pāris - 21:16.

Cīņas otrais sets jau aizritēja krietni līdzīgākā cīņā. Abas komandas cīnījās ar milzu karstumu, taču labāk ar šiem apstākļiem galā tika Fortlauderdeilas piecu zvaigžņu turnīra bronzas medaļnieki no Latvijas. Līdz tehniskajam pārtraukumam Latvijas pāra pārsvars bija izaudzis līdz trim punktiem (12:9), kas solīja nedaudz vienkāršāku seta otro daļu. Tāda gan tā neizvērtās. ASV pludmales volejbolisti turpināja rādīt zobus līdz pat seta galotnei, taču mūsējie bija pārāki – 21:18.

Atpūtas pauze nebūs ilga. Jau plkst. 14.00 jāaizvada ceturtdaļfināla spēle, kurā pretī stāsies Krievijas duets Oļegs Stojanovskis / Igors Veličko. Trešā spēle septiņu stundu laikā – tas nebūs viegls pārbaudījums!

Jau vēstīts, ka Samoilovs un Šmēdiņš pamatturnīru sāka ar uzvaru pār poļiem Kačperu Kujavjaku un Maceju Rudolu (21:16, 21:16), bet cīņā par pirmo vietu grupā piekāpās citiem poļiem Mihalam Brilam un Gžegožam Fijalekam (23:25, 20:22). Tikmēr Rangjēri un Kaminati sāka ar zaudējumu krieviem Oļegam Stojanovskim (16:21, 21:18, 14:16) un tad trīs setos apspēlēja šveiciešus Adrianu Haidrihu un Mirko Gērsonu (21:19, 14:21, 15:12), iegūstot trešo vietu grupā.